NASZA OFERTA

W tym roku szkolnym będziemy realizować następujący program wychowania przedszkolnego:

  • "TROPICIELE"; Wydawnictwo WSiP

"Tropiciele to cykl WSiP do pracy z trzylatkami i czterolatkami, zapewniający świetne przygotowanie do nauki czytania i pisania. To także nowa jakość w wychowaniu przedszkolnym: za pomocą fascynujących zabaw, które angażują ciało i zmysły, ćwiczymy spostrzegawczość, skupienie, słuch i mowę. Przedszkolaki już od najmłodszego przygotowują się do pisania i czytania, a wyjątkowy program wychowawczy wzmacnia ich odporność psychiczną i pomaga w integracji z grupą".

Rodzaj zajęć Opis
Metoda Ruchu Rozwijającego Jest wszechstronna i uniwersalna, urzeka prostotą i naturalnością. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim temu, że jest to system ćwiczeń, a raczej zabaw – relacji. Nazwa metody – Ruch Rozwijający – odzwierciedla jej główne założenia, czyli rozwijanie świadomości własnego ciała i otaczającej nas przestrzeni, usprawnianie ruchowe, dzielenie przestrzeni z innymi osobami oraz nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu za pomocą ruchu i dotyku.
Udział w zajęciach ma na celu wspieranie prawidłowego rozwoju psychoruchowego dzieci.
Warsztaty Dobrych Manier Zaprzyjaźnienie i zapoznanie dzieci z zasadami SAVOIR-VIVR’U, ponieważ etykieta ważna jest wszędzie. Teoria + praktyka w formie zabaw, która ma za zadanie uczynić dobre maniery naturalnym, codziennym zachowaniem.
Warsztaty kulinarne To okazja do poznania nowych smaków, zapachów i przepisów przygotowywanych na bazie naturalnych składników. Mali kucharze sami mieszają, ugniatają, wałkują i wypiekają nie tylko słodkie pyszności. Zajęcia uzupełnione są o zabawy i animacje dostosowane do wieku uczestników.
Warsztaty teatralne Uczestnicy mają okazję dowiedzieć się z jakich elementów składa się spektakl teatralny, co potrzebne jest do realizacji najprostszego dzieła scenicznego, tworzą własne przedstawienie, rozwijają swoją wyobraźnię, a także uczą się technik teatralnych: poprawnej wymowy, ruchu scenicznego, animacji lalek, gry maską itp. Podczas warsztatów mają okazję samodzielnie zaprojektować i wykonać wszystkie wykorzystywane w spektaklu rekwizyty, lalki, dekoracje. Zajęcia kończą się występem przed publicznością, co sprawia, że uczestnicy nabierają śmiałości i pewności siebie.
Warsztaty konstruktorskie Podczas tych zajęć wszystko może się przydać. Dzieci będą eksperymentować z formą i przestrzenią, wykorzystywać wiele ciekawych technik i używać różnych, często zaskakujących materiałów, poznając nieskończone możliwości twórczości i wyobraźni. W trakcie zabaw będą konstruować i układać z tektury, kartonu, kubeczków i talerzyków, patyczków do lodów, drutów i nici, rurek i butelek. Stworzą mechanizmy, maszyny i wynalazki, zbudują zamki, kolejki linowe, ogromne abstrakcyjne figury, lampy i łodzie podwodne, pacynki, smoki itp.
Papieroplastyka Podczas zajęć dzieci będą wykonywać przedmioty użytkowe i dekoracyjne z papieru. Z papieru możemy utworzyć bardzo skomplikowane kształty. Na zajęciach proponujemy bardzo proste rozwiązania dające jednak wiele możliwości twórczych.
Muzyka z rytmiką To zajęcia, na których dzieci mają możliwość nie tylko oglądać instrumenty muzyczne, ale mogą wydobyć z nich dźwięk. W połączeniu z rytmiką dzieci będą mogły nie tylko słuchać, ale także przeżyć muzykę, nauczyć się pokazać dźwięk i przeżyć niejedną przygodę.
Tańce Zajęcia te pozwolą naszym dzieciom poznać podstawowe kroki tańca towarzyskiego i nie tylko. To również rozwijanie świadomości ciała i przestrzeni, ćwiczenie koordynacji i świetna zabawa.
Gimnastyka nie tylko buzi i języka To połączenie zajęć gimnastycznych z elementami logopedii, na których dzieci sprawdzą własne możliwości. Oryginalne zestawy ćwiczeń w formie zabaw sprawią, że naturalna potrzeba ruchu zostanie zaspokojona.
Miesiąc z autorem literackim Dzieci w ciągu miesiąca zapoznają się krótką biografią i wierszami, utworami danego autora. Na koniec miesiąca planowany jest przegląd literatury - chętne dzieci mogą przedstawić wybrany, ulubiony wiersz, fragment utworu. Zdobywają za to odznaki. Zajęcia przeplatane są utworami autorów klasyki dziecięcej literatury z utworami autorów współczesnych.

WRZESIEŃ - Jan Brzechwa
PAŹDZIERNIK - Julian Tuwim
LISTOPAD - Natalia Usenko
GRUDZIEŃ - Stanisław Jachowicz
STYCZEŃ - Hanna Niewiadomska
LUTY - Maria Konopnicka
MARZEC - Dorota Gellner
KWIECIEŃ - Urszula Kozłowska
MAJ - Leszek Sulima Ciundziewicki
CZERWIEC - Eliza Rozdoba


*Rozkład autorów może ulec zmianie w toku prowadzenia zajęć.